Slide background

MŔTVE MORE NA DOSAH

Konečne už aj v Banskej Bystrici

Slide background

Chcete zažiť úžasný pocit znovuzrodenia?

Slide background

Prinášame Vám úspešnú a uznávanú metódu liečenia a relaxácie

Slide background

FLOATING

pre váš relax a úľavu ako stvorené

Slide background

ZARUČENE BUDETE V SIEDMOM NEBI

Ako pôsobí floating na psychiku?

Štúdie fínskeho lekára Dr. Johna Turnera naznačujú, že floating redukuje množstvo stresových biochemických látok a ich priaznivú hladinu udržuje nielen po celé dni, ale aj týždne. V priebehu relaxácie v tanku dochádza k tvorbe endorfínov v mozgu a k navodeniu príjemného pocitu eufórie. Pretože tento pocit môže pretrvávať, človek sa začne dobre vyrovnávať s rôznymi stresovými situáciami, stáva sa vyrovnanejším a priateľskejším, dobre spí, zlepšuje sa jeho pamäť i výkonnosť a znižuje sa pravdepodobnosť ochorenia. To ale nie je všetko. Floatácia(floating) navodzuje produkciu mozgových vĺn alfa a umožňuje dokonca vyladiť mozog na vlny theta. To je stav, do ktorého sa človek dostáva len vďaka dlhodobému cvičenie určitých meditačných techník. Dochádza tiež k synchronizácii oboch mozgových hemisfér. To vedie okrem iného k vytvoreniu optimálnej rovnováhy tela a mysle, čo má za následok nielen rad pozitívnych zmien v oblasti psychiky, ale aj úpravu radu funkcií fyzického tela. Normalizuje sa krvný tlak, zlepšuje sa srdcová činnosť, funkcia dýchacieho ústrojenstva, stabilizuje sa nervový systém a iné.

Pri pobyte človek vo vani zabúda na vonkajší svet a je schopný plne sa sústrediť na to, čo prebieha vo vnútri jeho tela i mysle. Niektorí relaxujúci prirovnávajú pobyt vo floating tanku k pôsobeniu drogy, lebo mimo všetko, čo už bolo povedané, býva tiež prítomný pocit ničím nerušeného bezdôvodného šťastia.

Priaznivých a zaujímavých účinkov na ľudský organizmus je oveľa viac. Floating je bezpochyby prostriedkom, ktorý umožňuje vrátiť sa k liečivým silám prírody a znova precítiť, aké to bolo, keď sme sa ešte nachádzali v bezpečnom prostredí matkinho lona tesne pred narodením.

Na záver treba len dodať, že floating je už dostupný aj u nás, máte ho NA DOSAH.

Pozrite si naše video

Galéria

left_icon